Potápění, potápěčské kurzy
  Potápěčské základny
Potápění ChorvatskoChorvatsko - Pakoštane Potápění EgyptEgypt - Hurghada Potápění EgyptEgypt - safari Potápění BaliBali Potápění Dominikánská republikaDominikánská republika Potápění EgyptEgypt - Dahab
  Klientské centrum
Jméno:
Heslo:
   Rezervace a informace
+420 777 561 001
info@potapeni-online.cz

Karibik - nepotápěči

Santo Domingo  celodenní výlet. S nejstaršími historickými památkami v novém světě se seznámíte právě v Santo Domingu. Procházkou po koloniální zóně pocítíte atmosféru kolumbovské éry a uvidíte především nejstarší ulici Ameriky Calle de las Damas, dům Kryštofa Kolumba, který postavil jeho syn Diego, pevnost La Ozama, národní panteon, první katedrálu Ameriky, ruiny starého kláštera a mnoho dalších zajímavostí. V poledne si zajdete na oběd do typické dominikánské restaurace a pochutnáte si na místních specialitách. Po obědě uvidíte také presidentský palác, muzeum jantaru, obchody se suvenýry, kde můžete výhodně nakoupit dárky. Zajímavostí bude návštěva mořského akvária, kde z podmořského tunelu můžete pozorovat většinu mořské fauny Karibiku, a jeskynní jezírka s bujnou vegetací zvaná Los Tres Ojos.

 

Santo Domingo  1/2 denní výlet  Půldenní výlet do hlavního města vám umožní shlédnout tu nejdůležitější část historické koloniální zóny a stihnete i návštěvu domu Kryštofa Kolumba. Vychutnáte si atmosféru malých uliček s pouličními prodejci a kavárničkami a budete mít i dostatek času na nákup suvenýrů.

 

Ostrov Catalina  Při cestě podél pobřeží projedete městečky San Pedro a La Romana, kde uvidíte život místních lidí. Pak se již vydáte na vyjížďku jachtou k ostrovu Catalina, kde vám bude zapůjčena výbava na šnorchlování. Zakotvíte nad korálovými útesy a odevzdáte se pozorování nejhezčích korálových útesů Dominikánské republiky, plavání spolu s mnoha druhy barevných rybek a jiných živočichů. Pak vás čeká oběd na grilu na ostrově Catalina a odpočinek ve stínu palem nebo můžete opět šnorchlovat. Návrat zpátky ještě zpestří návstěva velkého obchodu se suvenýry.

 

Ostrov  Saona  Autobus vás během necelých dvou hodin dopraví do přístavu, odkud se vydáte na katamaránu k ostrovu národní park Saona. Na lodi je připraven kulturní program typický pro karibskou oblast, především tanečky, hudba a rum. Na ostrově vás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také oběd a po něm příjemné lenošení. Cestu zpět vychutnáte na rychlých člunech a na závěr dne se zastavíte v překrásné azurové zátoce, kde můžete vychutnat vodní hrátky ve velké mělké laguně, kde žijí a rozmnožují se mořské hvězdice. Cestou zpátky si vychutnáte ještě jednou krásné pobřeží Karibiku.

 

NP Los Haitises a ostrov  "Bacardi" Cesta napříč vnitrozemím ostrova vám umožní prozkoumat místní bujnou tropickou vegetaci, uvidíte plantáže cukrové třtiny, citrusů, banánovníků, kakaa a kávy, různých palem, ovoce a květin. Projížďka vesničkami a městečky vám umožní nahlédnout do života místních obyvatel, v jedné rodině pak ochutnáte čerstvou kávu připravenou na ohni, seznámíte se s drahými kameny jako je larimar či jantar. Rychlým člunem se z přístavu během pár desítek minut dostanete na ostrov maličký, ale o to více známý - Cayo Levantado nebo-li "Bacardi", kde bude připraven oběd na pláži a pak vás již čekají krásné bílé pláže známé z televizních reklam na nejprodávanější rum světa a koupání v azurových vodách. Odpoledne se člunem dostanete k útesům a ostrůvkům NP Los Haites, mezi nimiž v korunách mangrovníků žije mnoho druhů vzácných ptáků. Při zpáteční cestě si ještě jednou vychutnáte celou nádheru dominikánského vnitrozemí.

 

Rybolov na otevřeném moři  Jedinečná příležitost pro všechny rybáře i ty, jež jen chtějí zkusit své štěstí a síly. Zhruba 5 hodin trvající lov dravých ryb z rybářské jachty, kterého se mohou zúčastnit všichni, kteří mají zájem a to i jen jako diváci. Plavba pár námořních mil od pobřeží, během níž budete mít šanci ulovit baracudy, tuňáky, žraloky nebo dokonce i krále ryb – „Modrého marlina“.

 

Rafting v horách Brzy ráno pojedete autobusem nejúrodnějším údolím až do lázeňského městečka Jarabacoa, k úpatí nejvyšších hor Karibiku. Uvidíte spoustu ovocných plantáží a bujné vegetace. Na ranči vás čeká snídaně a instrukce jak si dnešní den počínat a samozřejmě speciální výstroj. Pak už se necháte unášet strmou řekou Yaque del Norte, která je zároveň nejdelší řekou DR, a s přestávkami na posilnění si můžete vychutnávat a užívat zvýšenou hladinu adrenalinu téměř 3 hodiny. Tento výkon si vyžádá nejen dobrou fyzickou kondici, ale také pozornost a soustředění. Po úspěšném výkonu, který je pro vás na památku natáčen na kameru a fotografován, sjedete až k místu, odkud vás opět džípy svezou k ranči. Tam vás čeká oběd, který si jistě rádi v této oáze zaslouženě vychutnáte, abyste se mohli vydat v odpoledních hodinách zpět do hotelu.

 

Safari  ekoturistický výlet na otevřených vozech  Přímo z otevřeného "trucku" si prohlédnete život obyvatel na vesnicích, uvidíte plantáže cukrové třtiny, tropického ovoce a bujnou tropickou vegetaci. Uvidíte jak rostliny rostou, jak se sklízí a připravují. Projdete se místní tržnicí, kde se seznámíte se všemi druhy ovoce a zeleniny,  uvidíte jak se prodává a návštívíte typický vesnický obchůdek s pravým dominikánským rumem. Můžete si zde koupit také kávu, čokoládu, vanilku nebo kokosový krém na přípravu tradičního nápoje "Piňa Coláda". Pak již vystoupáte k horám, kde spatříte malebná údolí a vrcholky hor, až se dostanete do džungle. Odtud pak pěšky krátkou procházkou dorazíte k vodopádům a osvěžíte se koupelí ve sladké laguně. Typický dominikánský oběd je pro vás připraven na ranči, kde později uvidíte ukázku výroby doutníků, můžete si zde za slušné peníze doutníky také koupit. Po obědě nahlédnete do domku vesničanů a uvidíte jak žijí lidé uprostřed džungle. Budete si moci koupit čokoládu, kávu nebo med a ochutnáte čerstvé ovoce. Cestou zpět si vychutnáte krásy přírody ještě jednou.

NP Jezero Enriquillo Ranní vstávání a dlouhá projížďka přes hlavní město, několik dalších městeček a část západního vnitrozemí vás jistě neodradí vychutnat si krásnou a odlišnou krajinu tohoto ostrova. Je sice poněkud hornatější a sušší, ale jsou zde největší plantáže banánovníků a papaje vůbec a především se jedná o jednu z nejzajímavějších přírodních rezervací Karibiku. Uprostřed hor se rozprostírá největší slané jezero Velkých Antil s malým ostrovem uprostřed, na než se vydáte lodí. Uvidíte nejen různé druhy vodního ptactva, mezi nimi plameňáky, ibisy a volavky, ale především jednu z největších rezervací krokodýlů amerických v přírodním živlu. Na ostrově pak uvidíte obrovité leguány žijící jen v DR a také mnoho druhů kaktusů a opuncií. Poobědváte na ostrově a projdete se mezi kaktusovou "džunglí". Dle politické situace je možné se zastavit i na hranicích s Haiti a prohlédnout si haitské tržiště. Plni exotických zážitků nám dáte za pravdu, že tato cesta stála skutečně za to.

 

Ostrov "Bacardi" a pozorování velryb (pouze v termínu od 20.1. do 20.3.)  Cesta napříč vnitrozemím ostrova vám umožní prozkoumat bujnou tropickou vegetaci a nahlédnout do života místních obyvatel. Projedete až na sever k Samanskému zálivu, odkud se z přístavu vydáte na člunech pozorovat velryby a jejich mláďata. Pokud budete mít opravdu velké štěstí, uvidíte jejich hrátky a dovádění z několika metrů přímo z lodi anebo uvidíte právě narozené mladé nebo pařící se dvojici. Typický dominikánský oběd je připraven na ostrově Cayo Levantado nebo-li "Bacardi" - malém malebném ostrůvku, známém díky reklamě na nejprodávanější rum, podle něhož dostal ostrůvek své jméno. Zde si také odpočinete na bílých plážích a koupáním se příjemně osvěžíte. Můžete si zde koupit také nějaké suvenýry na památku. Člun vás odveze zpět na břeh a cestou zpátky si vychutnáte krásnou krajinu plnou rozmanitých druhů rostlin, ještě jednou.

 Potápění Egypt - Hurghada   |   Potápění Dominikánská republika   |   Potápění Chorvatsko - Pakoštane   |   Potápění Egypt - safari   |   Potápění Bali


Provozováno na systému: STOVKA - rezervační systém pro cestovní kanceláře